Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań i Polska – szkoła piłkarska z centrum w Poznaniu | Arkadiusz Mąkina i Reprezentacja Rugby Kobiet
Trener Mąkina przygotowuje Reprezentację Polski
Arkadiusz Mąkina rugby Reprezentacja Polski
1817
post-template-default,single,single-post,postid-1817,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive,elementor-default
 

Nasi trenerzy szkolą polskie Reprezentacje Narodowe

Reprezentacja Polski

Nasi trenerzy szkolą polskie Reprezentacje Narodowe

  |   Aktualności

 

Z przyjemnością informujemy, iż nasz trener i członek zarządu Akademii – Arkadiusz Mąkina został powołany jako trener przygotowania fizycznego na konsultację Reprezentacji Polski w Rugby Olimpijskim, która odbędzie się w Pobiedziskach w dniach 16-18.01.2014 r. Konsultację poprowadzi trener Reprezentacji – Tomasz Kapustka. Diagnostyczny charakter konsultacji ma wskazać cele na najbliższy czas oraz stan przygotowań do rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2015.

Trener Mąkina poza zadaniami przygotowania fizycznego omówi również zadania składające się na przygotowanie profesjonalnego zespołu sportowego w cyklu rocznym zespołu, w tym m. in.:

  • zadania przygotowania kondycyjnego,
  • zadania przygotowania koordynacyjno – technicznego,
  • zadania przygotowania mentalnego i psychicznego,
  • zadania przygotowania techniki zespołowej, taktyki oraz budowania zespołu.

 

Arkadiusz Mąkina AKF Poznań

 

Arkadiusz Mąkina – jeden z założycieli Akademii, trener przygotowania motorycznego w piłce nożnej, autor programów Elita oraz Rozwoju zdolności szybkościowych dla reprezentacji narodowych i olimpijskich. Współpracował oraz prowadził przygotowanie fizyczne w reprezentacji mężczyzn i kobiet w rugby olimpijskim, reprezentacji narodowej w sprincie kajakowym w cyklu do Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 oraz reprezentantów kadry Irlandii. Dodatkowe doświadczenie zdobywał w klubie koszykówki (AZS Poznań). W ramach organizacji Urban Sprint Group prowadził olimpijczyków z Atlanty, Aten, Pekinu i Londynu, a także zespoły KKS Lech Poznań, Warty Poznań oraz słynnej szkoły bramkarskiej MSP Szamotuły, której wychowankiem jest m.in. Łukasz Fabiański. Piłkarze, z którymi pracował dziś grają w czołowych klubach i akademiach polskich (Lech Poznań, Warta Poznań, Widzew Łódź, Legia Warszawa, Elana Toruń, Jagiellonia Białystok), a także zagranicznych: Everton F.C. , Inter Mediolan, Arsenal Londyn.