Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań i Polska – szkoła piłkarska z centrum w Poznaniu | Akademia we Lwówku
Akademia Piłkarska i klub sportowy dla dzieci i młodzieży od 5. do 18. roku życia w Poznaniu i okolicach. Unikalny program szkolenia kompleksowo przygotowujący piłkarza i dający możliwość gry w najlepszych klubach polskich i europejskich.
Akademia, Kreatywnego, Futbolu, Szkoła, Piłkarska, Poznań, Lwówek, zapisy, Poznańska, szkoła, piłki nożnej, Urbaś, Mąkina, Seweryn
225
post-template-default,single,single-post,postid-225,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive,elementor-default
 

Akademia we Lwówku

Akademia we Lwówku

  |   Aktualności

W piątkowe popołudnie, w hali Lwowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie lokalnych władz i zarządu Akademii Kreatywnego Futbolu z mieszkańcami gminy. Spotkanie uroczyście otworzył Burmistrz miasta i gminy Lwówek Piotr Długosz. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych i gości specjalnych, burmistrz Długosz przedstawił nową koncepcję zarządzania finansami, przeznaczonymi na rozwój młodych sportowców w gminie. Jednocześnie poinformował, iż w celu realizacji nowych założeń, zawarte zostało pisemne porozumienie pomiędzy OSiR Lwówek, a Akademią Kreatywnego Futbolu Sp. z o.o. w Poznaniu. Na mocy tego porozumienia AKF utworzył wraz z OSiR-em akademię piłkarską dla dzieci w wieku od lat 5, działającą pod nazwą AKF OSiR Lwówek. „Akademia to dla nas szansa przede wszystkim na wysoką jakość szkolenia. Zawarte porozumienie gwarantuje nam profesjonalne szkolenie nie tylko dzieci, lecz również trenerów. AKF OSiR Lwówek to inicjatywa bardzo innowacyjna, gdyż żadna gmina w Polsce nie zdecydowała się jeszcze na współpracę na takich zasadach z komercyjną akademią piłkarską” – powiedział Paweł Kasprowicz, Dyrektor OSiR-u Lwówek.

 

W imieniu Akademii Kreatywnego Futbolu wystąpił Damian Seweryn – współzałożyciel AKF, a także trener odpowiedzialny za nadzorowanie wyszkolenia w strukturach Akademii. W krótkim przemówieniu podziękował licznie zgromadzonej lokalnej społeczności za cierpliwość, a lokalnym władzom za efekt 7 miesięcy trudnych negocjacji, w wyniku których dopracowane zostało tak nowatorskie porozumienie.

 

<br />&nbsp;

 

Prezentację założeń szkolenia i rozwiązań Akademii Kreatywnego Futbolu poprowadził Arkadiusz Mąkina – współwłaściciel AKF oraz współtwórca autorskich programów szkoleniowych Akademii. „Młodzi Odkrywcy to najbardziej nowatorski system szkolenia w Polsce. Jego realizacja wymaga dużej wiedzy sztabu szkoleniowego i umiejętności motywowania dzieci do działania przez zabawę. To jeden z programów szkoleniowych, który opanują trenerzy AKF OSiR Lwówek. Największą innowacją jest fakt, iż na treningach współpracują ze sobą trenerzy piłki nożnej i trenerzy przygotowania motorycznego.”

 

Za realizację programu szkoleniowego przygotowania motorycznego czuwa Marcin Urbaś – lekkoatleta, mistrz Europy z Wiednia, mistrz Uniwersjady z Pekinu, wielokrotny mistrz Polski w biegach na 200 metrów i rekordzista Polski na tym dystansie, a zarazem współwłaściciel i Prezes Zarządu Akademii Kreatywnego Futbolu.

 

Ponadto Akademia prowadzić będzie specjalistyczne szkolenie bramkarzy, za które odpowiada Paweł Primel – trener bramkarzy takich zespołów jak Wisła Kraków, Lech Poznań, Zagłębie Lubin, czy Odra Wodzisław.  Zajęcia piłkarskie będą się odbywały – w zależności od grupy wiekowej i poziomu zaawansowania technicznego – od 2 do nawet 5 treningów w tygodniu. Akademia współpracuje z tak uznanymi trenerami jak Roman Łoś – odkrywca wielu talentów m.in. Mirosława Okońskiego, Mirosława Trzeciaka, Damiana Łukasika i Tomasza Jodłowca.

 
 

„Dzieci szkolące się w AKF OSiR Lwówek, będą miały możliwość udziału w wielu wydarzeniach organizowanych przez centralę Akademii, będą objęte projektem stypendialnym „Orzełek na piersi”, który wspierają takie firmy jak: Microsoft, Allegro, ARUM, Żabka Polska, Księgarnie Polskie i wiele innych” – powiedział Przemysław Hermański, współtwórca sukcesu Akademii.
 

Po zakończonej prezentacji, obecny na sali poseł na sejm Jakub Rutnicki poprosił o głos, w którym wyraził swoją aprobatę i podziękował lokalnym władzom za tak wielkie zaangażowanie w wychowanie młodych sportowców.
 

Trening pokazowy, poprowadzony przez Marcina Urbasia i Damiana Seweryna wywołał dużo emocji wśród ćwiczących chłopców, a ich rodzicom wskazał nowy kierunek szkolenia w regionie, podkreślając innowacyjne podejście. Zaraz po feriach zimowych rozpoczną się regularne treningi i do końca lutego będą posiadały również charakter naborów, na który mogą przyjść zarówno dziewczynki jak i chłopcy w wieku od 5 lat.

 

 

 

Spraw dziecku radość, zapisz się i przyjdź na trening w stroju Akademii!