Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań i Polska – szkoła piłkarska z centrum w Poznaniu | POLACY PRZEPROWADZILI CIEKAWY TRANSFER DO AS MONACO
Akademia Piłkarska i klub sportowy dla dzieci i młodzieży od 5. do 18. roku życia w Poznaniu i okolicach. Unikalny program szkolenia kompleksowo przygotowujący piłkarza i dający możliwość gry w najlepszych klubach polskich i europejskich.
Akademia, Kreatywnego, Futbolu, Szkoła, Piłkarska, Poznań, Lwówek, zapisy, Poznańska, szkoła, piłki nożnej, Urbaś, Mąkina, Seweryn
3948
post-template-default,single,single-post,postid-3948,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive,elementor-default
 

POLACY PRZEPROWADZILI CIEKAWY TRANSFER DO AS MONACO

POLACY PRZEPROWADZILI CIEKAWY TRANSFER DO AS MONACO

  |   Aktualności

INNfootbal, której cześcią jest Pan Damian Seweryn (członek zarządu AKF, odpowiedzialny m.in. za reprezentacje Akademii) przeprowadziło ciekawy transfer o czym mowa poniżej.

Za transfery.info:

Edgaras Utkus podpisał kontrakt z AS Monaco. 

Utalentowany Litwin już w sierpniu zeszłego roku trafił do mistrzów Francji na testy i okazuje się, że wywarł na tyle dobre wrażenie, że skłonił klub do jego sprowadzenia. Agencja menedżerska INNfootball zasugerowała transfer w piątek, publikując na portalu społecznościowym zdjęcie stadionu monakijczyków z podpisem: „coś tam chyba się uda zrobić…”. Dziś potwierdziło się, że faktycznie chodziło o transfer.

„Deal done. Młodzieżowy reprezentant Litwy Edgaras Utkus na zasadach transferu definitywnego został zawodnikiem AS Monaco” – czytamy w krótkim komunikacie agencji.

Litewski dziennikarz Aurimas Adomaitis zdradza nieco więcej szczegółów. 17-latek miał podpisać kontrakt, który zwiąże go z „Les Monégasques” na najbliższe dwa i pół roku. Tym samym pomocnik opuszcza Nacionalinė Futbolo Akademija, czyli główną litewską akademię piłkarską, w której trenują najlepsi młodzi piłkarze z całego kraju.

Reprezentant Litwy U-19 na ten moment będzie trenował w drużynie młodzieżowej, ale z czasem może otrzymać szansę na grę w pierwszej drużynie. Jest pierwszym litewskim zawodnikiem w zespole AS Monaco. O, jeszcze wtedy tylko potencjalnym, transferze oraz pierwszych wrażeniach z treningów w Monako wypowiadał się już w sierpniu.

– Pierwsze dni były trudne, musiał się zaadaptować w nowej drużynie i nowym mieście, ale kiedy to się udało, było już łatwiej. Myślę, że radzę sobie dobrze na treningach. Dogaduję się z zespołem i lubię jej styl gry. Mam nadzieję, że będę mógł przypatrywać się z bliska zawodnikom pierwszej drużyny i uczyć się od najlepszych – mówił Utkus w trakcie okresu próbnego.