Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań i Polska – szkoła piłkarska z centrum w Poznaniu | Oręż zawodnika AKF
Akademia Piłkarska i klub sportowy dla dzieci i młodzieży od 5. do 18. roku życia w Poznaniu i okolicach. Unikalny program szkolenia kompleksowo przygotowujący piłkarza i dający możliwość gry w najlepszych klubach polskich i europejskich.
Akademia, Kreatywnego, Futbolu, Szkoła, Piłkarska, Poznań, Lwówek, zapisy, Poznańska, szkoła, piłki nożnej, Urbaś, Mąkina, Seweryn
4352
page-template-default,page,page-id-4352,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive,elementor-default
 

Oręż zawodnika AKF

Akademia Kreatywnego Futbolu to 3 aspekty przygotowania Reprezentanta.

Przygotowanie techniczno-taktyczne, ze szczególnym naciskiem na technikę indywidualną oraz umiejętność adaptacji do gry w różnych systemach narzucanych przez trenerów w piłce juniorskiej i seniorskiej. Poprzez stosowanie rozmaitych środków umożliwiamy zawodnikowi rozwinięcie jak największej kreatywności. Do tego potrzebujemy najwyższej jakości technicznej zawodnika i to ją staramy się wypracowywać i poprawiać.

Profilowanie zawodników i zbudowanie gamy umiejętności na danej pozycji umożliwia nam przygotowanie pełnowartościowych piłkarzy, w tym przyszłych reprezentantów kraju.

Technika biegu piłkarza – zarówno w grupach lokalizacyjnych i reprezentacyjnych jednym z zadań pionu motorycznego AKF jest zbudowanie umiejętności motorycznych niezbędnych do realizacji zadań na boisku. Prawidłowy start, zatrzymanie, zwrot oraz operowanie środkiem ciężkości w grze to tylko część umiejętności i techniki biegu, która budują nasi trenerzy.

 

Przygotowanie motoryczne piłkarza to kluczowy aspekt szkolenia w AKF. Od początku istnienia Akademii nastawialiśmy się na szkolenie piłkarzy o ponadprzeciętnym profilu szybkościowo-siłowym. Silnych, wytrzymałych i wyróżniających się zwrotnością. Przygotowanie motoryczne następuje tu w dziedzinie kondycyjnej, koordynacyjnej, ale również technicznej.

Od 2018 roku AKF pogłębiać będzie szkolenie motoryczne i techniczne w oparciu o system 1+1 dla lokalizacji (trening motoryczny + trening techniczny i gry), co oznacza, że trenerzy realizować będą w każdym treningu motorykę i gry, lecz jeden z treningów poświęcony będzie ogólnemu rozwojowi. Trenerzy od września 2018 roku pracować będą o zaktualizowany przez Pion Szkolenia Program oparty o 32 treningi ogólnorozwojowe dostosowane do poziomu i wieku grupy.

Ponadto Reprezentacje pracując podobnie jak lokalizacje i realizując w każdym treningu elementy koordynacji i szybkości pracować będą w systemie 2+1 i 3+1, tzn otrzymają dodatkowy trening w całości poświęcony indywidualnym umiejętnościom motorycznym.

 

Każdy z uczestników 2 razy w roku odbyć będzie musiał testy motoryczne, których wyniki zapisane będą w Centralnej Bazie Danych AKF.