Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań i Polska – szkoła piłkarska z centrum w Poznaniu | Ścieżka rozwoju
Akademia Piłkarska i klub sportowy dla dzieci i młodzieży od 5. do 18. roku życia w Poznaniu i okolicach. Unikalny program szkolenia kompleksowo przygotowujący piłkarza i dający możliwość gry w najlepszych klubach polskich i europejskich.
Akademia, Kreatywnego, Futbolu, Szkoła, Piłkarska, Poznań, Lwówek, zapisy, Poznańska, szkoła, piłki nożnej, Urbaś, Mąkina, Seweryn
4369
page-template-default,page,page-id-4369,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive,elementor-default
 

Ścieżka rozwoju

AKF Poznan

Nasze szkolenie ukierunkowane jest na konkretne umiejętności i dostosowanie ścieżki rozwoju do potrzeb Zawodnika i Rodzica, w tym rozwoju w dziedzinie edukacji zawodników.

Od 5. roku życia

AKF szkoli od piątego roku życia. Grupy reprezentacyjne zaczynają się od Żaka, co oznacza że pięciolatek bawi się, szkoli i uczy zasad funkcjonowania z rówieśnikami w grupie na jednej z kilkudziesięciu lokalizacji. Zajęcia ukierunkowane są na zabawę i ogólny rozwój.

Od grup lokalizacyjnych do reprezentacyjnych

Każdy z trenerów zobowiązany jest i rozliczany z realizacji założeń programu szkolenia AKF. Raz w tygodniu odbywają się spotkania trenerów z szefami pionów szkolenia. Głównym założeniem szkolenia w grupach lokalizacyjnych jest ogólny rozwój dziecka i nabywanie umiejętności niezbędnych dla reprezentanta AKF. Poziom tych ostatnich sprawdzany jest w trakcie sparingów, turniejów wewnętrznych i w ramach testów AKF.

Reprezentacja AKF

Każdy z reprezentantów AKF bierze udział w rozgrywkach zewnętrznych. Są to między innymi rozgrywki WZPN, PZPN oraz turnieje krajowe i międzynarodowe. Reprezentant podlega ocenie wewnętrznej klubu oraz skautów zewnętrznych. Do reprezentacji AKF można trafić z grup lokalizacyjnych oraz z klubu zewnętrznego. Od reprezentanta wymaga się nie tylko nienagannej postawy piłkarza, ale również sportowca i człowieka, dawania przykładu innym. Reprezentanci podlegają opiece Menedżera Skautingu, są wysyłani na testy do klubów polskich i zagranicznych, trafiają do najlepszych klubów i akademii w kraju. Nasi zawodnicy trafiali w przeszłości do Lecha Poznań, Zagłębia Lubiń, brali udział w testach klubów Serie A i Premiership, a także ligii polskiej jak np. Pogoń Szczecin.

Szkoły Sportowe i Uczelnie

Akademia Kreatywnego Futbolu ma podpisaną umowę o współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Marcina Gortata w Poznaniu, gdzie dysponujemy internatem szkolonym oraz mamy możliwość prowadzenia zajęć w trakcie nauki szkolnej. Dodatkowo AKF posiada podpisaną umowę partnerską z UCFB w Burnlay oraz UCFB Wembley – uczelniami wyższymi w Wielkiej Brytanii. Umowa umożliwia naszym zawodnikom zdobycie wyższego wykształcenia w branży sportowej oraz praktyk w najlepszych ligach zagranicznych w rolach innych niż zawodnik. Stawiamy na wszechstronny rozwój naszych podopiecznych, również na wysoki poziom edukacji naszych zawodników.

Linki zewnętrzne:

https://www.szkolagortata.pl
https://www.ucfb.com

Naszymi zawodnikami opiekuje się INNfootball wraz z Panem Damianem Sewerynem