Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań i Polska – szkoła piłkarska z centrum w Poznaniu | Reprezentacje
Akademia Piłkarska i klub sportowy dla dzieci i młodzieży od 5. do 18. roku życia w Poznaniu i okolicach. Unikalny program szkolenia kompleksowo przygotowujący piłkarza i dający możliwość gry w najlepszych klubach polskich i europejskich.
Akademia, Kreatywnego, Futbolu, Szkoła, Piłkarska, Poznań, Lwówek, zapisy, Poznańska, szkoła, piłki nożnej, Urbaś, Mąkina, Seweryn
468
page-template-default,page,page-id-468,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive,elementor-default
 

Reprezentacje

Reprezentacje,
a grupy szkoleniowe Akademii.

Szkolenie w Akademii odbywa się w grupach szkoleniowych zlokalizowanych w Poznaniu i okolicach. Młodzi adepci piłki nożnej uczestniczą w turniejach oraz treningach Akademii w wybranych lokalizacjach. Każdą z lokalizacji opiekuje się trener piłki nożnej i trener motoryki. Ich zadaniem jest nauczenie jak największej gamy umiejętności u młodych piłkarzy. Do grupy szkoleniowej Akademii może zapisać się każdy. Zadaniem trenerów jest wydobycie potencjału dziecka. Grupy szkoleniowe działają do kategorii wiekowej młodzika od 5. roku życia. Uczestnicy zajęć Akademii trenują 2 razy w tygodniu w wybranej przez siebie lokalizacji. Ponadto Akademia pomaga każdemu członkowi w przypadku urazów i kontuzji. Wyróżnia to Akademię Kreatywnego Futbolu spośród innych, gdyż dziecko już od najwcześniejszych lat może rozwijać się wszechstronnie i ma zapewnioną fachową opiekę.

Trening w Reprezentacjach Akademii.

Gdy młody piłkarz nabędzie odpowiedni poziom umiejętności, trener grupy szkoleniowej powiadamia trenera Reprezentacji w danej kategorii wiekowej o możliwości wyselekcjonowania danej osoby do gry w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Reprezentacje tworzone są od 9. roku życia w kategorii Orlik (9-10 lat), aż do kategorii Juniora Starszego (17-18 lat). Piłkarz zapraszany jest na treningi Reprezentacji, może być powołany na mecze ligowe WZPN w drużynie Reprezentacyjnej Akademii.

Opieka nad młodym piłkarzem
w Reprezentacjach.

Treningi członka Reprezentacji Akademii wiążą się z większym poświęceniem, lecz młody piłkarz otaczany jest staranną opieką. Zależnie od grupy wiekowej i okresu treningu zwiększa się ilość treningów z 2 do 5, a w kategorii juniora starszego do nawet 10 tygodniowo. Charakter treningu zmienia się z nauczania na trening drużyny i budowanie zespołu.

Nad zespołem sprawuje opiekę sztab szkoleniowy składający się z następujących specjalistów:

  1. Trenera drużyny – trenera odpowiedzialnego wraz z trenerem przygotowania fizycznego za realizację zadań przygotowania drużyny do rozgrywek ligowych, a także prowadzenie zespołu w czasie ligi.
  2. Trenera przygotowania fizycznego i analityka, który odpowiedzialny jest za przygotowanie motoryczne drużyny oraz prowadzenie statystyk techniczno-taktycznych w czasie ligi.
  3. Trenera techniki indywidualnej, który w ramach zajęć dodatkowych, jak również innych treningów doszkala i rozwija piłkarzy w zakresie umiejętności technicznych.
  4. Trenera asystenta, który pełni ważną rolę w logistyce treningu i procesie indywidualizacji treningu.
  5. Trenera bramkarzy – szkolącego bramkarzy drużyn.
  6. Psychologa sportowego – przeprowadzającego dodatkowe zajęcia psychoedukacyjne.W związku z powyższym zawodnicy drużyn Reprezentacyjnych przechodzą dodatkowe szkolenie i odbywają treningi szybkości, techniki, psychoedukacyjne. Są kompleksowo przygotowywani od najmłodszego wieku do zadań, których wymaga nowoczesna piłka nożna. Liczba miejsc w Reprezentacjach jest ograniczona, stąd ich skład jest zmienny.

 

 

Rozgrywki i Liga WZPN

Reprezentacje to wizytówki Akademii. Biorą udział w rozgrywkach międzynarodowych oraz krajowych i regionalnych, zależnie od kategorii wiekowej. Głównym cyklem rozgrywek jest liga Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Odbywa się ona w następujących kategoriach wiekowych: Żak (7-8 lat), Orlik (9-10 lat), Młodzik (11-12 lat), Trampkarz (13-14 lat), Junior Młodszy (15-16 lat), Junior Starszy (17-18 lat).

Akademia bierze udział w Lidze WZPN od kategorii Orlika. Nie tworzymy drużyn młodszych. O udziale piłkarza trenującego na treningach Reprezentacji w danym meczu ligowym decyduje trener prowadzący drużynę i powiadamia z wyprzedzeniem o miejscu i czasie danych rozgrywek. Mecze Reprezentacji do wieku Juniora Młodszego odbywają się regionalnie w trybie runda jesienna i runda wiosenna wg harmonogramu ustalonego przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Jak się przygotować do udziału w meczu Reprezentacji?

Osoba biorąca udział w meczu Reprezentacji zobowiązana jest stawić się minimum 50 minut przed godziną rozpoczęcia meczu w miejscu wyznaczonym przez trenera. Wyposażenie własne: napoje nawadniające, ochraniacze. Wyposażenie, które otrzymuje od Akademii w dniu meczu: strój meczowy.

Rodzice i kibice

Rodzice i kibice podczas meczu oraz w jego przerwach powinni znajdować się na trybunach. Przygotowanie do meczu zaczyna się od wyznaczonej godziny zbiórki i ma charakter zamknięty. Rodzic od tego momentu nie uczestniczy w przygotowaniu. Rodzice proszeni są o głośny doping w czasie rozgrywek. Gwizdek sędziego na koniec meczu nie kończy udziału piłkarza w rozgrywkach. Kończy go dopiero trener prowadzący drużynę i zwalniający jej członków do domu po odprawie pomeczowej.