Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań i Polska – szkoła piłkarska z centrum w Poznaniu | Co oferujemy?
Akademia Piłkarska i klub sportowy dla dzieci i młodzieży od 5. do 18. roku życia w Poznaniu i okolicach. Unikalny program szkolenia kompleksowo przygotowujący piłkarza i dający możliwość gry w najlepszych klubach polskich i europejskich.
Akademia, Kreatywnego, Futbolu, Szkoła, Piłkarska, Poznań, Lwówek, zapisy, Poznańska, szkoła, piłki nożnej, Urbaś, Mąkina, Seweryn
545
page-template-default,page,page-id-545,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive,elementor-default
 

Co oferujemy?

Akademia Kreatywnego Futbolu to klub, który rozpala pasję i piłkarskie marzenia. Pracujemy nad rozwojem sportowym dzieci już od 5 roku życia. Bazujemy na autorskim programie, szczegółowo dopasowanym do wieku naszych podopiecznych. Wyróżniamy się brakiem selekcji do grup treningowych. Nie zamykamy naszych zajęć dla szerokiej grupy dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę nożną na poziomie pasji i zabawy. Oferujemy im dostęp do treningów odbywających się na obiektach w pobliżu szkół i przedszkoli, do których uczęszczają.

Uczymy ich i wychowujemy poprzez sport, pokazując, że wysiłek fizyczny może być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Od naszych trenerów wymagamy jednak aby potrafili dostrzec wśród nich potencjał i pomóc im osiągać jak najlepsze wyniki.

Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie.

    Możemy sobie na to pozwolić, ponieważ w treningach prowadzonych przez Akademię Kreatywnego Futbolu bierze udział dwóch trenerów:

Trener piłki nożnej
Trener odpowiedzialny za nauczanie umiejętności piłkarskich.
Trener motoryki
Trener odpowiedzialny za wszechstronny rozwój. Technikę biegu. Szybkość. Koordynację.
Program nabywania umiejętności technicznych w dziedzinie piłki nożnej  jest bowiem ściśle powiązany z rozwojem motoryczności młodego człowieka. Co ważne motoryka i przygotowanie fizyczne to na etapie sportu najmłodszych nie tylko wytrzymałość i siła, lecz bardziej profilaktyka antyurazowa, przygotowanie układu ruchu do narastających obciążeń, gwarancja równomiernego rozwoju dziecka.    

Trener motoryki dba oprócz wyżej wymienionych zadań  również o przygotowanie koordynacji dziecka, a także za ukształtowanie techniki biegu, zdolności lokomocyjnych.

  Wszystkie dzieci rywalizują w Turniejach Akademii.    

Nad realizacją programu AKF czuwa sztab trenerski Reprezentacji Akademii. Są to Trener Marcin Salamon (II Trener Reprezentacji Polski w Piłce nożnej U16) oraz Arkadiusz Mąkina (koordynator Pionu Motorycznego w AKF). Więcej o trenerach znajdą Państwo w zakładce Trenerzy. Naszym celem jest jak największa ilość uczestników AKF w jej reprezentacjach oraz wszechstronny rozwój dzieci na lokalizacjach.

Nasi podopieczni zaczynają swoje szkolenie w grupach przyszkolnych w lokalizacjach na terenie Poznania i okolicach. Część młodych piłkarzy w porozumieniu z Rodzicami trafia do Reprezentacji AKF, które trenują od roku 2018 na całorocznym pełnowymiarowym i zadaszonym boisku piłkarskim w PLEK Centrum Sportu – www.centrumplek.pl.


 POZIOM GRUPY SZKOLENIOWEJ AKADEMII

Technika i taktyka.
Rozwój wszechstronny. Technika biegu. Koordynacja.
Pakiet medyczny.
Rywalizacja podczas turniejów Akademii.

 POZIOM REPREZENTACJI AKADEMII

Technika i taktyka.

Przygotowanie kondycyjne. Technika. Koordynacja.

Pakiet medyczny.

Rywalizacja podczas turniejów Akademii.

Pomoc indywidulana.

Trening techniczny w małych grupach.

Zajęcia psychoedukacyjne.

Indywidulany monitoring zawodników.

Najlepszym  i chcącym rozwijać się zawodnikom proponujemy treningi w biorącej udział w rozgrywkach WZPN Reprezentacjach Akademii. Program treningowy Reprezentacji uwzględnia  obciążenia w cyklu meczowym i szkoleniowym. Trening nie jest ograniczony do 60 minut, a Reprezentacja trenuje kilka razy w tygodniu – również podczas doszkalania dodatkowego i w ramach treningów indywidualnych. Sztab Reprezentacji powiększony jest z poziomu trenera piłki nożnej i trenera motoryki, do zespołu składającego się: z psychologa sportowego, trenera asystenta i trenera techniki oraz w szczególnych przypadkach kierownika drużyny. Zawodnik Reprezentacji realizujący program treningowy  AKF po jego ukończeniu staje się kompletnym, przygotowanym do gry na poziomie europejskim piłkarzem.

W kontynuacji kariery pomogą mu współpracujący z Akademią managerowie. 

  Akademia Kreatywnego Futbolu to również unikalny w skali kraju projekt nowoczesnego Centrum Treningowego stanowiącego doskonałe zaplecze dla rozwoju młodych piłkarzy. Gwarancją sukcesu naszych przedsięwzięć są Partnerzy którzy nam zaufali  – marki znane i cenione zarówno w Wielkopolsce jak i w całym kraju. Dzięki ich zaufaniu i wsparciu możemy jeszcze lepiej szkolić naszych zawodników, zapewniając im coraz lepsze warunki do rozwoju.